Saat Nasıl Daraltılır?

Kol saati, sadece zamanı kontrol etmek için kullanımının dışında, tarzına özen gösteren kadın ve erkeklerin en sevdiği aksesuar olmaya devam ediyor. Saat nasıl daraltılır sorusu, yeni saat alanların bileğine büyük gelen saatler söz konusu olduğunda aklında kocaman bir soru işareti haline gelebiliyor.

Daniel Klein kol saatleri, tasarım olarak kullanıcıların uzun ömürlü kullanabilmesi için üretilmiştir. Ancak bazen her saat kordonunu kendi bilek boyutuna uygun olarak alamayabilirsiniz. Bu yüzden çoğu zaman alınan saat bilek boyutuna uygun olmadığı için saat kordonu daraltma işlemi gerçekleştirilmesi şarttır. Saat kordonu daraltma işlemi, özellikle orjinal, antika ya da deri saatler söz konusu olduğunda çok daha özenli bir şekilde yapılması gerekir. Yanlış yapılan bir hareket, ürünün zarar görmesine neden olurken kullanım ömrünün kısalmasına sebebiyet verebilir.

Deri Saat Kordonunu Daraltma İşlemi

Deri saat tasarımları, pek çok kullanıcının favori aksesuarıdır. Sade ve zarif görüntüsü, kadın ve erkeklerin tarzına uyum sağlar niteliktedir. Özellikle vintage ve antika bir görüntü yaratmasından kaynaklı özellikle klasik giyim tarzının hâkim olduğu insanlar tarafından sıklıkla tercih edilir. Ancak bilek boyutuna göre bazen deri kordonunu kısaltmak isteyebilirsiniz.

Deri saat kordonunu daraltma işlemi kullanıcılar tarafından değil, uzman saatçiler tarafından titizlikle yapılması gereken bir işlemdir. Orijinal ve antika olan deri saatlerde özellikle kordonun yapısını bozmadan ya da kordona büyük bir zarar vermeden ayarlama işlemi incelikle gerçekleştirilmelidir. Ev ortamında, direkt olarak kullanıcı tarafından yapılmaya çalışılan deri kordon daraltma işlemi bilek ayarının düzgün yapılmamasından kaynaklı kordona zarar verebilmektedir. Eğer daraltma işlemi çok az bir oranda yapılacaksa, ekstra bir delik açılarak deri kordon kısaltma işlemi yapılabilir.

Metal Saat Kordonu Daraltma İşlemi

Metal saat tasarımları, hem cazip fiyat aralıklarında hem de pek çok farklı seçeneğin bulunmasından kaynaklı. Çok fazla rağbet gören saat modelleri arasında yer almaktadır. Ancak her saat modelinde olduğu gibi metal saat seçeneklerinde de bilek ölçüsüne uymadığından kol saati bilek ayarı yapılması şarttır. Metal saat kordonu kısaltmak için halkaları ve tokayı birbirine bağlayan pimler çıkarılarak metal saat kordonu ayarlama işlemi rahatlıkla gerçekleştirilebilir.

Metal saat işlemi, deri kordon değiştirmenin tam tersi ev ortamında kolaylıkla değiştirilebilir. Bunun esas sebebi metal saat tasarımlarının halkalardan oluşmasından ötürüdür. Saatte yer alan pimler özenli bir şekilde sökülme ve kolay bir şekilde metal saat kordonu değiştirme işlemi yapılabilir.

Farklı saat tasarımları için birbirinden farklı daraltma yöntemleri bulunmaktadır. Her saat modeli için dikkat edilmesi gereken değişik noktalar yer almaktadır. Özellikle de yaylı saat kordonu kısaltma işlemi için özel aletler kullanılması şarttır. Yaylı saatlerin kordonunu daraltma aparatı kullanılarak saat daraltma işlemi kolaylıkla yapılabilir. Kol saatleri özenli kullanılması gereken ürünler olduğundan, daraltma işlemi yapılması gerektiğinde saat yapısına zarar vermemeye dikkat edilmesinde fayda vardır.

Bazı saat seçeneklerinde, herhangi bir hasar olması halinde tekrar kullanılması mümkün olmamaktadır. Bununla beraber çelik, metal, yaylı saat seçeneklerinin tam aksine deri saat kordonu kısaltma işlemi gerektiğinde bu işlemin kullanıcılar tarafından yapılması tavsiye edilmez. Deri kordon zarar görmemesi için profesyonel saatçiler tarafından bu işlemin yapılması çok daha sağlıklı olacaktır. Metal, hasır, çelik saat modellerinde pim çıkarma aleti aparatı kullandığınızda, saat kordonu daraltma işlemini çok kolay bir şekilde yapabilirsiniz.

Saat kordonunu daraltma işlemi, aksesuar olarak kol saati kullanmayı çok seven kullanıcılar için sıklıkla araştırılan bir konudur. Özellikle çocuklar için satın alınan kol saatlerinde daraltma işlemi çok daha sık bir şekilde ihtiyaç duyulmaktadır. Ancak çocuk kol saatleri genellikle silikon malzeme kullanılarak üretilir. Çocuklar için silikon saat kordonu kısaltma işlemi nasıl yapılır sorusunun cevabı ise çelik ya da metal modellere göre farklılık göstermektedir. Bu tarz ürünlerde az miktarda daraltma işlemi yapılacaksa, ekstra bir delik açma işlemi yapılabilir. Bununla beraber aynı model ve renklere sahip kordonla değişim yapılıp işlem gerçekleştirilebilir. Deri kordonlarda saat yapısını bozmamak kaydıyla ev ortamında rahatlıkla bu işlemi yapabilirsiniz.

Birbirinden Şık Saat Seçenekleri Daniel Klein Farkıyla

Kol saati, zamanı takip etmekten ziyade tarzıyla her ortamda fark yaratmak isteyenlerin vazgeçemediği bir aksesuar çeşididir. Klasik, modern, geleneksel ya da spor tarzına sahip seçenekleri kullanarak kendi stilinize estetik bir dokunuş yapabilirsiniz. Diğer tüm aksesuarlarda olduğu gibi kol saatlerinde de satın alırken dikkat edilmesi gereken bazı noktalar vardır. Ürünün sadece görsel anlamda göze güzel gelmesine dikkat ederek satın alınan saat modelleri, aradığınız uzun ömürlü kullanım deneyimini yaşamanıza engel olabilir. Bu yüzden nitelikli üretilen ve güvenilir firmaların sunduğu kol saati modellerinden vazgeçmemek gerekir.

Daniel Klein, bu anlamda üst düzey kalite standartlarında kol saati seçeneklerini bulabileceğiniz son derece profesyonel bir firma olarak karşınıza çıkar. Birbirinden farklı saat tasarımlarının yer aldığı Daniel Klein web sitesinin geniş ürün yelpazesine göz atarak kendinize ya da özel günlerde sevdiklerinize farklı saat tasarımları ile jest yapabilirsiniz.

Daniel Klein kol saati söz konusu olduğunda kolay alışverişin ve kaliteli hizmet anlayışının bir araya geldiği tek noktadır. Firmamız kullanıcı memnuniyetini en ön planda tutarak çalışmalarını sürdürmektedir. Bu yüzden sizin bir kol saatinden ne beklediğinizi en iyi şekilde analiz ediyoruz ve tüm saat seçeneklerini bu istek ve ihtiyaçları baz alarak yapıyoruz.

Şık giyim tarzınıza tercih ettiğiniz sizi yansıtan farklı aksesuarlarla son dokunuşu yapmak ve girdiğiniz her ortamda kaliteli saat modelinize ilgi çekmek istiyorsanız Daniel Klein web sitesine hemen göz atıp, beğendiğiniz saat modeline tek tıkla sahip olabilirsiniz. Daniel Klein, kol saati söz konusu olduğunda kaliteli üretimleriyle rakiplerini geride bırakmaya devam ediyor.

Paylaş :