Saat Kordonu Değiştirme İşlemi Nasıl Yapılır?

Saat kordonunu uzun süre boyunca kullanmak, kol saati kullanıcıları için büyük bir konfordur. Ancak zaman zaman değişiklik yapmak herkese iyi gelir. Öyle ki bazen saatin gövdesini hala çok severken saat kayışından sıkılabilirsiniz. Bu çok normal bir durumdur. Dolayısıyla saati tamamını değil sadece kordonu değiştirmek işe yarayacaktır. Saat kordonu değişimini saatimize zarar vermeden yapmak için profesyonel destek almak, kol saatinin zarar görme riskini en aza indirecektir.

Kol saat kordonu, çoğunlukla değiştirilmemek üzere saate yerleştirilen bir aksesuardır. Bu aksesuarı saat tasarımcıları büyük bir özenle kol saatine takarak saat şıklığınızı tamamlar. Bu yüzden kullanıcıların saat kayışlarını dilediği gibi takıp çıkarmaya çalışması saate büyük zararlar verebilir. Bu nedenle mutlaka saat kordonunu söz konusu olduğunda değişikliğe gitmek istediğinizde, saatinizi satın aldığınız firmanın yetkili servisine başvurmalısınız. Bunun sebebi saat üreticilerinin kendi tasarlamış oldukları saatleri çok iyi tanıması, buna uygun malzemeler kullanarak kayışı çıkması ve yerine yeni kayışı takmasıdır.

Ancak kendi imkânlarınızla saat kayışını değiştirmek istediğinizde, bazı püf noktalarına dikkat ederek bunu evinizde rahatlıkla yapabilirsiniz. Ancak bu noktalara dikkat etmek ve özenli davranmanın saat ömrünü uzattığını ve sağlam bir saat kayışına sahip olmayı sağlayacağını unutmamalısınız.

Saat Kayışını Daniel Klein Kalitesine Teslim Edin

Daniel Klein’in kol saati üretiminde bir öncü olduğu ve marka olarak kalitesini kullanıcıya ne denli ispat ettiği herkes tarafından malumdur. Bunun esas sebebi, firma olarak sadece görsel olarak değil, kol saati tasarımlarında dayanıklılığa da çok fazla önem vermemizdir.

Kol saatleri kadın-erkek herkes için zamansız ve tüm kıyafet kombinlerini ön plana çıkarmayı başaran en şık aksesuar çeşidi olarak karşınıza çıkıyor. Uzun süre kullandığınız saatin kayışını değiştirmek istediğinizde izlemeniz gereken birkaç adım, basit bir şekilde kordon değişimi yapabilmenizi sağlayacaktır.

Düz uçlu bir saat kordonunu çıkarıp yerine yenisini takmak için 1.4 mm ya da 1.6 mm bir tornavidaya ihtiyacınız olacak. Sonrasında saatin altında koyabilmek için temiz bir bez tedarik etmelisiniz. Bu bezin amacı saatinizden çıkardığınız minimal parçaları kaybetmeden, güvenilir bir alanda bekletmek ve zamanı geldiğinde kullanmak içindir.

Saat kordonunu açık bir halde bıraktığınızda, kayışı çok daha basit bir şekilde çıkarabildiğinizi göreceksiniz. Bunun için saatin pimini çıkarmak ya da saatin bir ucunu kordondan çıkarmanız yeterli olacaktır. Pime baskı yapacak bir pim çıkarma aleti, pimi klipsten ayırmak için son derece uygundur. Bu işlemi uyguladıktan sonra, saat kordonunu açık halde bıraktığınızda, kordonu bir arada tutan pime çok daha kolay bir şekilde ulaşabilirsiniz. Bu da saatimize zarar vermenin önüne geçecektir.

Bu aşamaya geldiğiniz zaman, pimin takılacağı saatin uç kısmında yer alan bölgeyi bantla yapıştırıp kısa süreliğine kapatmak işinizi kolaylaştıracaktır. Bu yöntemi uyguladığınızda, kordonu çıkarırken saatinizin çizilmesinin önüne geçmiş olursunuz. Daha sonra kordonu saat gövdesinden çıkarmak için, kordonun içinde yer alan pimin üzerine pim çıkarma aletinin ucunu yerleştirin. Yerleştirdikten sonra, yapmanız gereken pimi içe doğru bastırmak ve çıkarmaktır. Pimin diğer bölümüne de aynı işlemi uygulayarak kordonu pimden tamamen ayırmış olacaksınız.

Kordonun tamamını çıkardığınızda, elinizde sadece kol saatinin gövdesi kalmış olacaktır. Saatin gövde üzerinde pimin takıldığı iki uç kısım göreceksiniz. Yeni takacağınız kordonun üzerindeki pimi buraya yerleştirmeniz gerekecek. Saat gövdesi takma işlemi sırasında çizilmesin diye yine üzerine bant yapıştırmakta fayda vardır. Yeni pimlerin ucunu saatin kordonuna takın ve pimin bir ucunun saatte yer alan boşluğa yerleştiğinden emin olun. Kordonun doğru şekilde yerleşmiş olması bu noktada çok önemlidir. Bununla birlikte kordonun toka bölümü, saat 12 yönüne doğru olacak şekilde kordonu yerleştirmek işlemi tamamlamak için yeterlidir.

Sonrasında pimin bir ucunu takılması gereken boşluğa yerleştirdiğinizde, diğer ucunu mikro tornavida yardımıyla bastırın. Bu işlemi de yaptıktan sonra pimi gireceği boşluğa yerleştirebilirsiniz. Bu işlem yapıldığında pimin yerine yerleştiğini işaret eden bir tik sesi duyacaksınız. Bu aşamada pimin yerlerine doğru bir şekilde yerleştiğinden emin olmak için, kordonu iki taraftan hafif bir şekilde çekiştirin. Bu adımları özenli bir şekilde uyguladığınızda, eski kordonunuz yerini yeni ve zevkinize uygun olan saat kayışına bırakmış olacaktır.

Kol Saatinin Öncü Markası Daniel Klein

Kol saati, uzun yıllardan beri herkes için olmazsa olmaz bir aksesuar çeşidi olarak bilinir. Sadece özel günlerde değil, günlük hayatta da tercih ettiğiniz kol saati modeliyle stil sahibi olduğunuzu ispatlayabilirsiniz. Bunun için illa yenir bir saat almanıza gerek yoktur. Uzun süre kullandığınız kol saatinin kayışını değiştirerek, yeni bir saat almış hissini tekrar yaşayabilirsiniz. Tercih ettiğiniz kol saati ile girdiğiniz her ortamda fark yaratmak istiyorsanız, nitelikli olmayan firmalardan kesinlikle kol saati satın almamalısınız. 

Kalitesiz saatleri kısa sürede arıza çıkarmakla kalmaz, zamanı kontrol etmek istediğiniz kritik anlarda hayatınızı zorlaştırırken, aynı zamanda boş yere para vererek nakitten zarar etmenizi sağlar.

Daniel Klein, bu anlamda uzun yıllara dayanan tecrübesi ve üst düzey kalite standartlarına sahip saat modelleriyle her ortamda dikkat çekmenizi sağlıyor. Firma olarak ilk çalışma prensibimiz daima müşteri memnuniyetini kazanmaktır. Bu sebeple sizin istek ve ihtiyaçlarınızı, bir kol saatinden beklentilerinizi en doğru şekilde analiz eden uzman kadromuz, gerekli teknik desteği her an verebilmek için hazır bulunuyor. 

Ayrıca Daniel Klein kalitesinde sahip olduğunuz tüm kol saatleri, firmamız garanti, kapsamında sizlere sunuluyor. Bu yüzden kordon değiştirmek istediğinizde bunu kendi başınıza yapmak yerine, Daniel Klein güvencesine teslim etmenizi öneriyoruz. Uzun ömürlü, tasarım ve dayanıklılığı ile her zaman dikkat çeken kol saatlerine bütçenizi uygun fiyat aralıklarında sahip olmak istiyorsanız sizde hemen şimdi Daniel Klein web sitesini ziyaret edin.

Geniş ürün yelpazesinin yer aldığı web sitemizden kendinize ya da sevdiklerinize satın aldığınız saat tasarımlarıyla her ortamın yıldızı siz olun. Daniel Klein, kalitenin kol saatine yansıması olmaya devam ediyor.

Paylaş :