Saat Camı Parlatma Nasıl Yapılır?

Saat camı parlatma işlemi, doğru yapıldığında camları çizilmeye karşı koruyan en önemli faktörlerden biridir. Saat camları, üretildiği materyale göre dayanıklılık seviyesi birbirinden farklı olan ve çiziklere karşı koruması değişkenlik gösteren ürünlerdir. Bu nedenle saat satın alırken organik saat camlarının yerine, mineral cam gibi daha dayanıklı seçeneklerini tercih etmeniz daha doğru olacaktır. Ancak organik saat camlarını tercih etmek istediğinizde, bu camların daha hassas olmasından kaynaklı saat camı parlatma işlemine başvurmanız gerekebilir.

Organik saat camları bilindiği üzere çok daha çabuk çizilebilen cam çeşitleridir. Küçük darbeler bile camları çizilmeye sevk edebilir. İlk etapta yapmanız gereken saati doğru şartlarda korumak ve çiziklere karşı ona gözünüz gibi bakmaktır. Organik cama sahip kol saatini ilk günkü güzelliğiyle korumasını sağlamak için sadece özel günlerde kullanmayı tercih etmek ya da kılıf ve kap gibi muhafaza edebileceğiniz materyallerle çiziklere karşı koruma sağlayabilirsiniz. Bu sayede saatinizi daha uzun süre boyunca hep ilk aldığınız günkü şıklığıyla kullanmanız mümkün olacaktır.

Ancak zaman zaman bu çiziklere karşı koymak pek mümkün olmayabilir. Fark etmeden saatinizin camlarının çizildiğini fark edebilirsiniz. Bu aşamada ilk yapmanız gereken saatinizi hemen yetkili servise götürerek daha kötü bir hal almasının önüne geçmektir. Bunun sebebi saatlerin çok değerli ve bir o kadar hassas aksesuarlar olmasıdır. Bu konuda gerekli teknik donanıma sahip olmayan kişilere teslim ettiğinizde, saatin daha çok zarar görmesine neden olabilirsiniz. Camlarda oluşan çiziklerde kurtulmadan saati geri teslim alabilme ihtimaliniz bulunur. Dikkat etmeniz gereken en önemli etken, bu işlemin yetkili servis tarafından yapılmasının çok daha güvenilir olmasıdır.

Saat Camı Parlatırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Saat camı parlatma işlemini yetkili servis ve saati satın aldığınız firma tarafından yaptırmak garanti kapsamında kaldığı için çok önemlidir. Daniel Klein, bünyesinde yer alan tüm saat seçeneklerinin bulunduğu geniş bir servis ağına sahip olmasından dolayı saat camlarınızı da güvence altına almayı hedefler. Bu işlem için herhangi bir ödeme yapmanıza gerek kalmaz. Teknik serviste yer alan alanında uzman kadromuz gerekli işlemleri yerine getirdikten sonra saatinizi size teslim eder.

Saat parlatma işlemi, pek çok açıdan çok önemlidir. Bu yüzden düzenli olarak yapılması gereken bir işlemdir. Saatinizi tam anlamıyla verimli kullanırken diğer yandan hoş bir görüntü kalitesi elde etmek ve fonksiyonlarından faydalanabilmek için parlatma işleminin rutin şekilde yapılması tavsiye edilir. Bunun için herhangi bir problem ortaya çıkmasına gerek olmadığını da bilmelisiniz. Çizik olmasını beklemeden saat bakımını yapmak çok daha uzun dönem aynı ürünü kullanmanızı sağlar.

Saat camı, son derece kırılgan bir malzemedir. Sık kullanılmasından kaynaklı zaman içerisinde saatinizin camı derin çiziklerle karşı karşıya kalabilir. Çizilmelere karşı doğaçlama ve bazı özel araçlar kullanılmaktadır.

Saatin camını ev ortamında yenilemek istediğinizde öncelikle cilalama yapmadan önce cam kalitesini belirlemelisiniz. En yaygın olan ve maliyeti de daha düşük olan saat camları organiktir. Bu malzeme türü için herhangi bir problem teşkil etmeyecek basit ev ilaçları kullanarak saatin cami restore edilebilir. İnce taneli zımpara, diş macunu gibi ürünleri bu durumda kullanabilirsiniz.

Mineral cam ise maliyet olarak daha pahalı olan seçenek olarak karşınıza çıkar. Bu şekilde daha dayanıklı bir malzemeden oluşan çizikleri gidermek için çok daha dikkatli davranmak gerekir.   Mineral camlar için zımpara makinesi işinizi görebilir. Her durumda kullanmanız gereken parlatma işleminde bir parça yumuşak beyaz parçası saatin camını temizlemeye çalışırken olumsuz durumlar yaşamanın önüne geçer.

Olası bir kalıcı hasarın önüne geçmek için saat camını temizlerken camı düz bir yere yerleştirmelisiniz. Bu parlatma işlemi ev ortamında yaklaşık 20 dakika kadar sürebilir. Daha etkili bir sonuç elde edebilmek için genellikle aynı işlemi birkaç kez tekrar etmekte fayda vardır.

Saat camında pek çok farklı nedenden dolayı çizikler meydana gelebilir. Çiziklerin önüne geçmek her zaman çok mümkün olmasa bile doğru bir yöntemle çiziklere karşı parlatma işlemi yapılması şarttır. Bunun için saati satın aldığınız yetkili servise başvurmak, saat ömrünü uzatırken aynı zamanda ürününüzü güvenilir ellere teslim etmenin gönül rahatlığını yaşamanızı sağlar.

Modern ve Şık Saat Tasarımları Daniel Klein Farkıyla

Kol saati, uzun yıllardan beri sadece zamanı kontrol etmenin dışında özenle seçilen kıyafetlerin tamamlayıcı aksesuar unsuru olarak kullanılmaktadır. Tercih ettiğiniz kol saatinin modeline göre dilediğiniz her yere kullanarak girdiğiniz ortamların yıldızı olabilirsiniz. Bunun için öncelikli olarak firma seçiminde titiz davranmanız gerekir. Bilinmeyen, kaliteli saatler üretmeyen firmalardan kol saati satın almak beklediğini kullanım performansına ulaşmanın önüne geçer.

Daniel Klein, bu anlamda aradığınız üst düzey kalitede pek çok farklı saat tasarımını bir arada bulabileceğiniz nitelikli ve profesyonel bir firmadır. Geniş ürün yelpazesine sahip Daniel Klein web sitesine göz atarak kendiniz için ya da sevdiklerinize özel günlerinize hediye olarak damgasını vuracak saat seçeneklerini satın alabilirsiniz.

Firmamız için kullanıcı memnuniyeti çok önemli bir yere sahiptir. Bu nedenle özel günlerde ya da günlük hayatta severek kullanacağınız kol saatlerini üretirken sizin istek ve ihtiyaçlarınızı göz önünde bulunduruyoruz.

Saatte nitelik, uzun yıllar sorunsuz bir şekilde aynı saati kullanmak açısından çok önemlidir. Kolay alışveriş ve kaliteli hizmeti bir arada bulabilmek için web sitemizi ziyaret etmeden saat satın almamalısınız. Tarzınızı oluştururken seçtiğiniz saat modeliyle de fark yaratmak için Daniel Klein’in uzun yıllara dayanan çalışma tecrübesini deneyimlemeden karar vermeyin. Saatte kalite, aksesuar ve kol saatinde öncü marka olarak rakiplerini geride bırakmayı başaran Daniel Klein’den geçer.

Paylaş :