Metal Saat Kordonu Parlatma

Metal saat kordonu, sert dış yüzeyine sahip olması ve şık yapısı sayesinde son dönemin en çok tercih edilen saat kordonu olmaya devam ediyor. Farklı modelleriyle tarz olmayı önemseyenlerin dikkatini çeken metal saat kordonunun düzenli olarak bakımını yapmak, uzun ömürlü kullanım açısından oldukça önemlidir.

Metal her ne kadar sert ve düz bir malzeme olarak bilinse bile rutin olarak bakım gerektirir. Bu temizleme işlemi için kol saatini her zaman bir saatçiye götürmeye gerek yoktur. Birkaç püf noktasına özen göstererek, evde metal saat kordonunu rahatlıkla parlatabilirsiniz.

Metal Saat Kordonu Nasıl Temizlenir?

Kol saatleri, kadın ve erkeklerin en çok tercih ettiği ve her türlü kombini tamamlama özelliği bulunan şık bir aksesuardır. Günlük ya da özel günlerde seçtiğiniz şık kıyafetin üzerinde sizi yansıtan bir dokunuş yapmak için her kıyafete uyum sağlayabilen metal kordon saat modellerine yönelebilirsiniz. Daniel Klein, her zevke hitap eden metal kordon kol saat tasarımlarını sizlere sunmaya devam ediyor.

Metal saat, ilk alındığından son derece parlak bir modeldir. Ancak zaman içerisinde kordonun parlak görüntüsü azalabilir. Ara kısımları istenmeyen toz ve kirlerle kaplanabilir. Ayrıca her ne kadar su geçirmez özelliği olsa da kol saatlerinin kordonu ter ve nemden ister istemez etkilenir. Her kombine uyum sağlayan metal kol saat kordonunu bu yüzden sık sık temizlemeniz ve parlatma işlemini düzenli olarak uygulamanız gerekir.

Metal saat kordonu parlatma işlemini yaparken eğer saatiniz su geçirmez özelliğe sahipse, öncelikle suyun altına tutup ardından gözlük bezine benzeyen yumuşak bir bezle nazik bir şekilde silebilirsiniz. Eğer metal saatinizle havuza, denize, duşa giriyorsanız saatinizin deniz tuzundan ya da kimyasallardan olumsuz anlamda etkilenmemesi için çok daha sık bir şekilde temizliğini yapmanız gerekir.

Daniel Klein su geçirmez özelliği bulunan metal saat koleksiyonunda yer alan metal kol saati modelleriyle girdiğiniz her ortamda fark yaratırken, metal kordonun temizliğini basit bir işlemle gerçekleştirmeniz mümkün. Detayları çok olan ve girintili bölgeleri yoğun olan Daniel Klein metal kol saatlerinin çizilmemesi ve tuzdan etkilenmemesi için deniz ve havuzdan çıktıktan hemen sonra mutlaka yıkanması şarttır.

Kullandığınız metal saat eğer su geçirmez özelliğe sahip değilse, kadranına su sıçramaması ve hasar almamasına mutlaka dikkat edin. Hatta bu işlemi yaparken eğer mümkünse kordonu çıkarmakta fayda vardır. Bu sayede rahat bir şekilde ulaşılması zor küçük yerlere ulaşabilir, metal kordonu derinlemesine temizleyebilirsiniz.

Yumuşak bir bez yardımıyla kordonun üst kısmında yer alan kir ve tozları alabilirsiniz. Sonrasında içine bulaşık deterjanı koyduğunuz ılık suyla saat kordonu batırın. Kordonu bulaşık deterjanlı suya batırıp, sert kılları olmayan diş fırçasıyla ulaşılması zor kısımları hafif bir şekilde temizleyin. Bu aşamada saat kordonundaki çizikler meydana gelmemesi için bastırmamaya özen göstermeniz gerekir.

Metal kordonu bulaşık deterjanlı sudan çıkarıp, ardından yine yumuşak bir bez ya da kurutma makinesinin soğuk üfleme kısmıyla kurumasını sağlayın. Metal kordonu eski parlak haline kavuşturmak için yumuşak bir bezin üzerine cam spreyi sıkıp kadranı ve kordonu güzel bir şekilde silin.

Metal kordonlu saatlerin paslanma olasılığı yüksek olduğundan, mümkün olduğu sürece sudan uzak tutulması en doğru karar olacaktır. Ayrıca metal kordon temizliğinde bir diğer püf nokta su ve deterjan ile temas ettirilen kordonu en kısa sürede kurulamak gerekir. Kordonu kayış kısmına tekrar monte etmeden önce, iyice kuruladığınızda emin olmalısınız. Aksi halde kordonda oksitlenme oluşur ve buda saat ömrünü kısaltan istenmeyen bir durumdur. Ayrıca aralıklar bulunan detaylı metal kordonları kulak çubuğu, kürdan gibi minimal materyaller kullanarak çok daha rahat bir şekilde detaylı temizliğini yapabilirsiniz.

Oksitlenme durumu çoğunlukla metal kol saatlerinde meydana gelen, hoş olmayan bir durumdur. Uzun süre boyunca suya, tere maruz kalan ve temizlenme işleminin ardından iyice kurulanmayan saatlerin kordonunda oksitlenme oluşma olasılığı daha yüksektir. Bununla birlikte su geçirmez özelliği bulunan saatlerin iç kısmında yer alan mekanizma ve saat aksamı oksitlenmeye maruz kalabilir. Oksitlenmiş kordon temizliğini sirke, karbonatlı su gibi yöntemler kullanarak evde yapabilirsiniz. Ancak saatin iç aksamında meydana gelen oksitlenmeler için kol saatinizi aldığınız firmanın yetkili servisine başvurmanız çok daha faydalı olacaktır.

Metal Saat Kordonu Ne Sıklıkla Temizlenmelidir?

Metal saatler, estetik duruşuyla stilinin en güzel temsilcisi olan aksesuarlardır. Kadın ve erkeklerin kıyafet kombini hazırlarken sıklıkla yöneldiği bu saat modellerinin uzun yıllar aynı verimlilikte kullanılabilmesi için rutin olarak temizliğini yapmak önemlidir. Eğer saatinizi her gün sürekli olarak takıyorsanız, ayda bir saat kordonu temizliği yapmak şarttır.

Özellikle altın renk detaylara sahip bayan metal saatlerinde parlaklığın uzun yıllar boyunca aynı tazeliğini koruyabilmesi için bakımını düzenli olarak yapmak gerekir. Daniel Klein metal saatleri, ince detaylara sahip çok şık saat modelleri olarak karşınıza çıkar. Ancak metal saatler gün boyu kolunuzda kaldığında vücut losyonu, parfüm gibi kimyasallar ve oluşan terden dolayı etkilenebilir. Bu tarz metal kordona sahip kol saatlerini arada bir küçük bir bez parçası yardımıyla silmek, aylık olarak temizlik yapılması gereken günlerde işinizi kolaylaştıracaktır.

Ayrıca düzenli olarak kendinizin temizliğini gerçekleştirdiği metal saat kordonlarını, yılda bir olacak şekilde servise götürmek faydalıdır. Temizliği profesyonel eller tarafından gerçekleştirilen metal kordonu bulunan kol saatlerinin kullanım ömrü uzayacaktır. Usta saat üreticileri, evde saatinizi temizlerken ulaşmakta zorluk çekeceğiniz noktalara ulaşır, çizikleri yok eder ve saatinizi ilk günkü parlak görünümüne kavuşturur.

Birbirinden Şık Metal Saat Modelleri Daniel Klein’de

Kol saatleri, uzun yıllardan bu yana aksesuar denildiğinde ilk akla gelen ve herkese yakışabilen bir üründür. Bu yüzden piyasada pek çok kadın-erkek kol saati alternatifini bulmak mümkündür. Her kalitede kol saati çeşidine ulaşmanın mümkün olduğu günümüzde ne kadar kaliteli ürünlere yönelirseniz, kol saatinizi o kadar uzun süre boyunca sorunsuz kullanma deneyimi yaşayabilirsiniz.

Bu anlamda Daniel Klein bir kol saatinden ne beklediğini bilerek üretim yapan ve uzun yıllardan beri sektörde ürünleriyle başarısını kanıtlamış profesyonel bir saat firmasıdır. Tüm ürünlerinde üst düzey kalite standartlarına yer veren Daniel Klein web sitesinde her zevk ve kesimden insanın zevkine uygun kol saati modelini bulmak mümkün.

Müşteri memnuniyet odaklı çalışırken, istek ve ihtiyaçlarınızı doğru şekilde analiz eden ve kol saati tasarımlarında dünya markalarını takip eden firmamız tüm ürünlerini garanti, kapsamında size sunmaktadır. Kendiniz için ya da sevdiklerinize özel günlerinizde kol saati gibi zamansız bir aksesuar hediye ederek, her saate baktığında sizi hatırlamasını istiyorsanız Daniel Klein daima yanınızda. Sizde şimdi geniş ürün yelpazesine sahip Daniel Klein web sitesini ziyaret ederek sevdiklerinize ve kendinize kaliteli kol saatleriyle bir şıklık yapabilirsiniz.

Kol saati alırken güvenli ve kaliteli hizmeti deneyimlemek için sizde şimdi Daniel Klein farkını deneyimleyin. Daniel Klein, aksesuar denildiğinde kalitenin tek adresi olmaya devam ediyor.

Paylaş :