Bilek Ölçüsü Nasıl Alınır?

Kol saati, son yılların en trend aksesuarı olmaya devam ediyor. Herkesin bilek ölçüsü birbirinden farklı olduğundan, saatin kola tam oturması için ev ortamında bilek ölçüsü nasıl alınır bilmeniz gerekebilir. Kol saatleri, sadece zamanı takip etmenin çok daha ötesinde, stil sahibi olan kişilerin özenle seçtiği kıyafetleri tamamlamak için kullandığı bir unsur haline geldi. Genel olarak kol saatinin tarzınıza uyum sağlayabilmesi için bilek ölçüsüne tam oturan saat modellerine yönelmelisiniz.

Birçok kişinin vazgeçemediği kol saatleri, değerli koleksiyonun bir parçası olmayı hak eder. Kullanım amacınız her ne olursa olsun, saat seçimi yaparken bilek ölçünüzü mutlaka bilmelisiniz. Kendi bilek ölçülerinize uygun ölçülerde saat tercihi yapmak, çok daha rahat bir şekilde saatinizi kolunuzda taşımanıza yardımcı olur. Bu nedenle saat alırken firmanıza saat ölçünüzü bildirmeniz gerekir.

Bilek ölçüsü alınmadan alınan kol saatlerine, bileğinizin çevresinin bol geldiğini gözlemleyebilirsiniz. Küçük ya da büyük gelmesi, şık görüntünün önüne geçer. Bu yüzden saatin modeli kadar kordon seçiminde de özenli davranmanız gerekir. Tüm dikkat edilmesi gereken püf noktaları göz önünde bulundurduğunuzda, sizin için en uygun saat modelini çok daha kolay bir şekilde bulabilirsiniz.

Daniel Klein web sitesinde tüm bilek ölçüleriyle örtüşen, birbirinden şık kol saati ve akıllı saatlerin özel tasarımlarına rahatlıkla ulaşabilirsiniz.

Kol Saati Alırken Bilek Ölçüsünün Önemi

Saatler, özellikle planlı hareket etmeyi, zamanı sürekli takip etmeyi sevenlerin yanı sıra tarzına özen gösterenlerin çok sevdiği bir aksesuar çeşididir. Saat severlerin en doğru saati satın alabilmesi için saat ölçüsü, bilek ölçüsü, saatin kasa çapı, saat kordon ölçüsü gibi önemli noktalara dikkat etmesi, seçim yaparken işini kolaylaştırır. Bu sayede sizi tam anlamıyla ifade eden saat modelini severek kullanmanın hazzını yaşayabilirsiniz. Bu sebeple, saat alırken dikkat edilmesi gereken noktalar, saat seçerken büyük önem ifade eder.

Kadın saatler, söz konusu olduğunda ideal olan ölçü 38 mm olsa bile, talebe göre farklı boyutlarda saat takmak isteyen kadınlar kendi bilek ölçülerine göre seçim yapabilirler. Kadınlarda genellikle 36- 40 mm saatlerin kolda genel duruşu, bilek ölçüsüne göre değişiklik gösterebilir. Saatte kasa çapının biraz daha minimal olmasını tercih eden kadınlar için ise 26-30 mm saat kullanabilir. Ayrıca 26- 30 mm saat seçenekleri, küçük bilekli kadınların tarzını ortaya koyma konusunda büyük oranda yardımcı olacaktır.

Saat seçiminin bilek ölçüsüyle uyum içinde olması, saatin kolunuza çok daha fazla yakışmasını sağlayacaktır. 46 mm üzeri saat çapları, çok kaba ve büyük bir görünüme sahip olduğu unutulmamalıdır. Kadran çapını mm cinsinden ifade eden ölçüm, erkeklerde 36-40 mm saat ölçüsünün elverişli olduğu modellerdir. Bakılması ve esas baz alınması gereken saat ölçüleri şu şekilde sıralanabilir:

  • Kasa derinliği ölçüsü,
  • Bilek ölçüsü,
  • Kordon ölçüsü,
  • Kasa çapı ölçüsü

Saat satın alırken, bilekte nasıl duracağı çok büyük bir soru işareti olabilir. Saat almadan önce bilek ölçüsü alındığında, zevkinize göre tercih ettiğiniz saatinizin bileğinizde kusursuz bir görünüme sahip olduğunu görebilirsiniz. Saat ölçüsü almak için öncelikle bileğinizin çevresinin kalınlığını ölçmeniz gerekir. Mezura yardımıyla yatay olarak bilek ölçünüzü kısa bir işlemle alabilirsiniz. Bilek ölçüsü 12-13 cm’den ince olduğunda, yaklaşık 36-40 mm arası saatler tercih edilebilir. 

Ancak bilek ölçünüz eğer 18 cm’den daha geniş ise 41 ile 45 mm arası saat boyutlarını kullanabilirsiniz. Bilek ölçüsünü alma işlemini tamamladıktan sonra, ölçüde çıkan sonuca göre ince bilekli kişiler saat kasasını küçük seçmelidir. Kalın bilekler, daha kalın kasa modellerine yönelebilir. Bilek ölçüsüne uygun saat seçenekleri, seçtiğiniz saat modelinin bileğinizde çok daha uyumlu gözükmesini sağlar.

Saat seçtiğinizde, kordonun boyu ve saat kasası kadar saat kasa çapının boyutu da çok önemlidir. Saat çapı, saatin iç kısmının ölçüsüdür. Saatin merkezinden yani tepe bölümünden alınan ölçüye saatin kasa çapı ismi verilir. Saat seçerken doğru saati satın almak konusunda saat kasa çapı da çok önemli bir yere sahiptir. Saatte kasa çapı ise bir kumpas yardımıyla ölçülür.

Saat kordonunun bilekle uyumu için saatin derinliği ve çapı önemlidir. Saat kordonunun genişliği ise pimin takıldığı yere uygun şekilde belirlenir. Saat kordonu ölçüsünü ise bilek ve kordonun arasında kalan boşluğu ölçerek alabilirsiniz.

Şık Saat Tasarımları Daniel Klein’de

Zevkinize uygun farklı saat seçeneklerini seçerek tarzınızı oluşturabilirsiniz. Bilek ölçünüzü aldıktan sonra sizi yansıtan saat seçeneğini tercih ederek, girdiğiniz her ortamda kol saatiniz ile dikkat çekebilirsiniz. Bunun için firma seçiminin ne kadar önemli bir yere sahip olduğunu unutmamalısınız.

Kol saati, kaliteli bir şekilde üretildiğinde uzun yıllar size her yerde eşlik edebilecek kadar uzun ömürlü olabilen bir aksesuar çeşididir. Uygun fiyatlı diye rağbet edilen kol saatlerinin sonu genellikle hüsranla biter. Kısa süre içerisinde deforme olan saat, beklediğiniz kullanım performansını size sunmadığı gibi nakitten ve zamandan zarar etmenize neden olur.

Kol saatleri, uzun dönemlerden beri en trend aksesuar olduğundan kadın ve erkekler kendisine has bir stil oluştururken bu ayrıcalıklı aksesuarı tercih ederler. Ancak her zaman kaliteye şans vermek, kol saatinizle bir adım önce olmanızı sağlar. Seçtiğiniz kol saatinin sadece görsel olarak dikkat çekmesi, genel şık görüntü için yeterli değildir. Günlük ya da özel günlerde kullandığınız kol saatinizin bilek ölçünüze tam olarak uyması, materyalinin kullandığınız alana uyum sağlaması her bakımdan şık olabilmeniz için olmazsa olmazdır. Bunun için Daniel Klein farkını deneyimlemek sizin için pek çok avantajı beraberinde getiren önemli bir detaydır.

Daniel Klein, birbirinden şık saat tasarımlarıyla alanında öncü marka olmaya devam ediyor. Geniş ürün seçeneklerinin ve her zevke hitap eden saat seçeneklerinin yer aldığı web sitemizde kendi tarzınıza, bilek ölçünüze uygun saat modellerine cazip fiyat aralıklarında, tek tıkla sahip olabilmeniz mümkün. Firmamız kullanıcı geri dönüşlerini önemseyerek hizmet vermektedir.  Bu yüzden sizin bir kol saatinden ne beklediğinizi çok iyi bilen uzman kadromuz, büyük bir titizlikle ürettiği kol saatlerinde bu istek ve beklentileri göz önünde bulundurmaktadır.

Kol saati, modası geçmeyen bir ürün olduğundan seçtiğiniz zamansız parçaları uzun yıllar boyunca sorunsuz bir şekilde kullanabilirsiniz. Kalite, saat üretiminde çok önemli bir yere sahiptir. Daniel Klein, birbirinden estetik saat tasarımlarını beğeninize sunarken, nitelikli materyal kullanımına çok önem verir. Kendinize ya da sevdiklerinize özel günlerde hediye arayışına girdiğinizde, kurtarıcı olan kol saatini kendi adınıza avantaja çevirebilmek sizin elinizde. Sevdiğiniz kişi kol saatine her baktığında, zamanı kontrol etmek istediğinizde bu yolla sizi hatırlayacaktır.

Uzun yıllara dayanan çalışma tecrübesi ve müşteri odaklı hizmet anlayışı ile kolay alışverişin saat sektöründe tek adresi olan Daniel Klein seçkin saat seçenekleriyle tarzınıza imza atmayı hedefliyor. Sizde hemen şimdi Daniel Klein’in uzun yıllara dayanan çalışma tecrübesini deneyimlemek ve satın aldığınız saat modeliyle girdiğiniz her ortamın parlayan yıldızı olmak için web sitemizi ziyaret edebilirsiniz. Daniel Klein, saatte öncü marka olarak iz bırakmaya devam ediyor.

Paylaş :