Akıllı Saatler Nabzı Doğru Ölçer Mi, Nasıl Ölçer?

Yoğun iş temposuna uyum sağlamak, güne çok hızlı bir başlangıç yapmak ve günün her anında enerjiyi koruyabilmek için akıllı saatlerin nabız ölçme özelliğini doğru şekilde kullanmak, aslında kullanıcı açısından pek çok avantajı beraberinde getirir. Sağlık verilerini yakından takip etmek, hayatın içinde sağlık sorunlarıyla karşı karşıya kalmamak için çok önemlidir. Gün içinde atılan adımdan, kan akışı ve kalp atış hızınıza kadar aslında yaşamın çok önemli bir parçası olan anca takip etmeye gerek görülmeyen veriler, sağlıklı bir yaşam için takip edilmesi gereken çok önemli etkenler olarak karşınıza çıkar.

Günümüzde giyilebilir teknolojinin parlayan yıldızı olarak dikkat çeken akıllı saatler bu verileri kolay bir şekilde takip etmeye olanak sunan, sağlıklı yaşam tarzını benimseme konusunda yardımcı unsur haline gelen ürünler olarak dikkat çeker. Kalp ritmimiz, hiç şüphesiz ki hayati fonksiyonların yerine getirilmesi konusunda en önemli bileşendir. Kalp, kanının vücudunun tamamında dolaşması için ihtiyaç duyulan basıncı uygulamakla görevli olan organdır. Kalp atış hızı ise sağlıklı insanlarda belirli bir düzen içerisinde ritim gösterir ve sağlıklı olan bireylerde çeşitli etkenler bu hızı zaman zaman arttırabilir. Fiziksel bazı aktiviteler ve spor etkinlikleri kalp atış hızını ve kan akışını arttıran unsurlar olarak gösterilebilir. Bir ağırlık kaldırırken, koşu yaparken, yüzerken kalp atış hızı artarken stabil duruma dönüldüğünde kalp atış hızı normale dönmeye başlar. Halk arasında nabız olarak da bilinen kalp atış ritim, belirli bir düzeyde seyrettiğinde bu durum sağlık açısından çok önemlidir. O yüzden sürekli olarak kontrol altında tutulmalı ve gerektiğinde müdahale edilmelidir.

Uzun süre çok yüksek ya da düşük seyreden nabız seviyesi, farklı sağlık sorunlarının habercisi olabilir. Bu yüzden kalp ritmini düzenli şekilde takip etmek sağlıklı bir yaşam için gereklidir. Akıllı saat modelleri, günümüz teknolojisinde gösterdikleri gelişim sayesinde, nabız ölçüm işlemini sizin yerinize gerçekleştirerek şu anda kalbinizin nasıl çalıştığını size gösteriyor. Kolunuza taktığınız akıllı saat sayesinde spor aktivitelerinde, uyku sırasında ya da günlük hayatta nabzınızı rutin şekilde takip etme imkânı yakalamış olursunuz.

Akıllı Saatle Nabız Nasıl Ölçülür?

Akıllı saatler kalp ritmini ölçmek söz konusu olduğunda kullanıcıların en merak ettiği konu bu işlemin nasıl gerçekleştiği ve elde edilen nabız verilerinin doğruluk derecesidir. Kalp ritmini ölçebilen akıllı saatlerde fotopletismografi adı verilen bir teknoloji yer almaktadır. Bir diğer ismi PPG olan bu teknolojik sistem, akıllı saatin bileğinize temas etmesiyle aktif şekilde çalışmaya başlar. Bileğinizin akıllı saate temasının gerçekleştiği noktada, derinizin alt bölümünden yeşil ve kırmızı ışığı algılayarak analiz eden bu üstün teknoloji, nabız ölçme işlemini bu analiz sonrasında sonuçlandırılmaktadır.

Vücutta bulunan kanın rengi kırmızı olduğundan kırmızı rengi yansıtır, yeşil rengi ise soğurma işlerinden sorumludur. Bu prensip göz önünde bulundurulduğunda kalbiniz her attığında bilek bölümünde daha fazla kan akışı gerçekleşir ve bu sayede yeşil ışık emilimi artmış olur. Ayrıca her kalp atışı aralığında da yeşil ışık emiliminde azalma görülmeye başlar. Sonunda bilekle temas halinde olan akıllı saat, sensörler aracılığıyla ışık değişimleri en doğru şekilde analiz ederek nabzın belirlenmesini sağlar.

Nabız Ölçer Akıllı Saat Nasıl Çalışır?

Nabız ölçme özelliğiyle ön plana çıkan akıllı saat seçenekleri, kullanıcıya vaat ettiği bir diğer özellik olarak nabız verilerini kaydeder. Uzun vade söz konusu olduğunda bu verileri takip etmek ve sonrasında hepsini değerlendirmek isteyen kişiler için büyük fayda sağlayan bu fonksiyon, rutin olarak nabız değerlerinde ortaya çıkan değişimleri izleme konusunda da kullanıcıya yardımcı olur. Farklı spor aktivitelerinde nabız takibi yapabilen ve spor faaliyetlerinde son derece işlevsel özellikleriyle ön plana çıkan akıllı saatlerle yaşama dâhil olurken sağlığınızı kontrol altında tutmanın hazzını yaşayabilirsiniz.

Nabız ölçer akıllı saatlerin üç ayrı ivmeölçer donanıma sahip olmasından kaynaklı, cihaz aktif şekilde bilediğinizde çalışmaya başladığı an vücudun her yerinde ortaya çıkan farklı hareketleri algılayarak sisteme hepsini kaydeder. Akıllı saatin nabzını ölçmek için sürekli olarak hareket halinde olmanıza gerek yoktur. Otururken, koşarken, uyurken ya da sadece dinlenirken yaşam fonksiyonları çalışmaya ve nefes almaya devam ettiğiniz sürece nabız ölçer akıllı saat bu süre zarfında sürekli olarak size ait verileri kaydetmeye devam eder.

Akılı saatin elde ettiği bu veriler kullanıcının kilosu, boyu, yaşı ya da cinsiyeti gibi özel verilere göre dizayn edilen bir algoritma üzerinde devamlı olarak işlenmeye devam eder. Kullanıcının kişisel bilgileri doğrultusunda düzenlenen bu algoritma, işlenmiş olan verilerle birlikte kişinin yapmış olduğu kalori miktarını, performans aktivite seviyesini ya da toparlanma süresi gibi ihtiyaç duyulan bilgileri kullanıcıların anlık şekilde işlemesini sağlar.

Akıllı Saat Teknolojisi Daniel Klein Farkıyla

Akıllı saat teknolojisinin dikkat çeken özellikleri son dönemde bu cihazların en trend aksesuarlar arasında yer almasını sağlamıştır. Sadece zengin fonksiyonel özelliklerle donatılmış olması değil, aynı zamanda hayatı kolaylaştıran bu cihazlar kullanıcıların beğenisini kazanır. Özellikle spor yapmayı hayat prensibi haline getiren kişiler için spor aktiviteleri sırasında sağlık takibi yapabilmek önemlidir. Akıllı saatler ekstrem spor etkinliklerinden zevk alan bireylerin sağlık takibini yaparak olası bir aksilik durumunda önceden müdahale edebilme şansı verir.

Pek çok farklı işlevsel özelliği bulunan ve her ihtiyaca yanıt verebilecek çeşitliliğiyle göze çarpan akıllı saat alternatiflerine saat piyasasında rastlamak mümkündür.  Beklentileri karşılayan niteliklerde işletim sistem ve seçkin arayüzü ile kullanıcılara geniş bir seçenek alternatifi sunan akıllı saatler spor yaparken, yürürken, yüzerken ya da sadece dinlenirken kişisel bir asistan görevi görür. Gelişmiş teknolojinin en sevilen ürünü olarak akıllı saatler hayatımıza ilk girdiği dönemde sınırlı marka ve sayıda olduğundan seçenek konusunda sınırlı bir yelpaze söz konusu olsa bile,  günümüzde her geçen gün yeni özellikler eklenerek dikkat çekmeye devam eden bu ürünler, kaliteli ve daha ulaşılabilir hale gelmiştir.

Daniel Klein nabız ölçer akıllı saat söz konusu olduğunda aradığınız üst düzey kalite standartlarında ürün çeşitliliğini web sitesini ziyaret edere bulabileceğini profesyonel bir firma olarak karşınıza çıkar. Gelişmiş teknolojiyi bütçeye uygun cazip fiyat aralıklarında size sunan firmamız kadran ve kayış olarak da kullanıcıların beğenisini kazanan çok geniş bir ürün portföyüne sahiptir. Girdiğiniz her ortamda şık ve modern akıllı saatinizle stilinizi ortaya koyarken aynı zamanda nabız ölçer, kalp atış hızı gibi önemli sağlık verilerine erişebileceğiniz akıllı saat modelleri, trendleri yakından takip edebilmenize olanak tanır.

Sevdiklerinize özel günlerde hediye arayışına girdiğinizde çok iyi bir seçenek olarak karşınıza çıkan akıllı saatler Daniel Klein farkıyla son derece kaliteli, dayanıklı ve uzun ömürlü bir kullanım konforuyla size sunulur. Kolay alışveriş ve nitelikli hizmet anlayışını bir arada bulabileceğiniz Daniel Klein web sitesinden tek tıkla satın aldığınız tüm akıllı saatler garanti kapsamında size sunulur.

Saat çok şık bir aksesuar olmasının yanı sıra zengin donanım ve kaliteli üretim söz konusu olduğu takdirde uzun yıllar sorunsuz kullanım imkânı sunan bir aksesuardır. Kol saati söz konusu olduğunda özgün tasarımlarıyla öncü marka olan Daniel Klein web sitesini ziyaret ederek tarzınıza en uygun akıllı saat modelini satın alabilir ve teknolojiyi yakından takip ederek kişisel zevkleriniz ile her ortamın yıldızı olabilirsiniz.

Paylaş :
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.